تبلیغات
نور جاویدان - داستان کودکان
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

داستان کودکان

داستان کودکان

وَ مِنَ النَّاسِ مَن یَشرِی نَفسَهُ ابتِغَآءَ مَرضَاتِ اللهِ وَ اللهُ رَءُوفٌ بِالعِبَادِ
بعضی از مردم (با ایمان و فداکار) جان خود را به خاطر خشنودی خدا می‏فروشند؛ و خدا نسبت به بندگان مهربان است.«سوره‏ ی بقره آیه‏ ی 207»
پس از درگذشت ابوطالب(عموی پیامبر صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله) که سرپرستی رسول خدا را به عهده داشت، زندگی بر آن حضرت سخت شد و مشرکان بر اذیت ایشان افزودند؛ تا جایی که با سنگ به پیامبر و یارانش حمله می‏کردند.
رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله از مشرکان مکه به تنگ آمد. تصمیم گرفت در سرزمینی دیگر، اندیشه‏ ی دینی و الهی را گسترش دهد و به نیروها و امکانات مسلمانان تمرکز بخشد تا سازمان یافته ‏تر عمل نمایند.
قبیله ‏ی قریش می‏ دانستند اگر پیامبر صلی الله علیه و آله بتواند از مکه خارج شود و به یارانش در مدینه بپیوندد، نیرومندتر خواهد شد زیرا دو قبیله ی مهم و سرشناس اُوس و خَزرَج برای یاری پیامبرصلی الله علیه و آله هماهنگ، مصمم و هم پیمان بودند.
از این رو، قبیله های قریش در اندیشه ی نقشه ای بودند که پیش از خروج پیامبرصلی الله علیه و آله از مکه بر او تسلط یابند و به شیوه‏ای ویژه او را به قتل برسانند، تا مسؤولیت خاصی متوجه یک قبیله نشود.
بنابراین در محلی به نام دارالندوة گرد آمدند تا برای اجرای نقشه ‏ی شوم خویش به تصمیم مشخصی برسند.
آنان از هر قبیله‏ ای یک جوان جنگاور و شرور برگزیدند و شب خاصی را برای اجرای جنایت خویش تعیین کردند تا بر آن حضرت شبیخون زنند و رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله را در بستر به شهادت رسانند.
پیامبر خدا صلی ‏الله ‏علیه ‏و آله از طریق وحی از نیت و نقشه‏ ی مشرکان آگاه شد:
«
و اذ یمکر بک الذین کفروا لیثبتوک أو یقتلوک أو یخرجوک و یمکرون و یمکر الله و الله خیر الماکرین».
حضرت محمد صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله پس از آگاهی از نقشه‏ی مشرکان، نزد بهترین و نزدیک ترین و مطمئن ترین یار باوفای خود رفت. همان کسی که از نوجوانی از پیامبر صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله و اساس اسلام حمایت می کرد.
او اگرچه از اوج رذالت و درنده ‏خویی دشمن آگاه بود، اما از قریش هیچ گونه ترسی نداشت. او شجاع ‏ترین مرد عرب و نخستین کسی بود که به رسالت پیامبر اسلام صلی ‏الله ‏علیه ‏و آله ایمان آورد.

او کسی نبود مگر علی‏ بن‏ ابی ‏طالب علیه ‏السلام که در جریان توطئه ‏ی مشرکان قرار گرفت و پس از شنیدن پیشنهاد رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله از آن استقبال کرد. زیرا با این کار، خود را فدایی پیامبر صلی‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله قرار میداد. پیامبری که رحمت الهی برای جهانیان است، و از این راه می توانست برای حفظ و تحکیم اساس اسلام و نشر و گسترش آن، فداکاری و جانبازی نماید و خون مقدس خویش را در این راه هدیه کند.
علی علیه‏ السلام آن شب در بستر رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏ آله خوابید، در حالی که قلب نورانی او مطمئن، و روحیه و عزم او نیرومند بود.
عبای رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله را بر سر کشید تا کاملاً در چشم دشمنان، شبیه رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏ آله شود. و به افتخار نخستین فدایی اسلام نایل گردد.
هنوز ساعتی از شب سپری نشده بود که مشرکان شرور و پلید، خانه ی پیامبر صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏ آله را محاصره کردند.
از سوراخ کوچک در و دیوار به درون خانه نگاه کردند. همان مکانی که بیشتر اوقات رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله در آنجا استراحت میکرد و می خوابید.
آنان دیدند کسی عبا بر سر کشیده و در بستر آرمیده است. اطمینان یافتند او محمّد(صلی‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله) است. ساعتی بعد، پیامبر صلی الله علیه و آله از خانه ‏‏ی خویش خارج شد و به سوی کوه ثور حرکت کرد تا در غار آن کوه پنهان شود.
اگر چه هنگام خروج پیامبر، آن جا در محاصره ی افراد مسلح بود و برای لحظه ای حمله انتظار می کشیدند، اما با اراده ‏ی الهی از خروج پیامبر صلی‏ الله ‏علیه‏ و ‏آله آگاه نشدند.
رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله با قرائت این آیه‏ ی شریفه از برابر آنان گذشت:«و جعلنا من بین ایدیهم سداً و من خلفهم سداً فأغشیناهم فهم لا یبصرون».
زمان اجرای نقشه و حمله به خانه ‏ی پیامبر صلی الله علیه و آله فرا رسید. آنان یک باره هجوم آوردند، در خانه را شکستند و به سوی بستر حمله ور شدند و با تندی و خشونت و خشم، عبا را از روی کسی که خوابیده بود کنار زدند. ناگهان از شگفتی فریاد کشیدند:
-
این محمد نیست!محمد کجاست؟!
آن ها وقتی سیمای درخشان علی علیه ‏السلام را دیدند بسیار خشمگین شدند و به آن حضرت حمله کردند. علی علیه ‏السلام شجاعانه پاسخ حمله‏ ی آنها راداد و تا بیرون خانه تعقیب‏ شان کرد.
مشرکان باز هم پافشاری کرده و از خانه دور نشدند و از علی علیه ‏السلام درباره‏ ی پیامبر صلی الله علیه و آله پرسیدند:
-
محمد(صلی الله علیه و آله) کجا رفته است؟
علی علیه ‏السلام با زیرکی خاص که از ویژگیهای مؤمن حقیقی است پاسخ داد:
-
شما به او گفتید از جمع ما خارج شو! او نیز از بین شما به نقطه‏ ی نامعلومی رفته است.
مشرکان بسیار خشمگین شدند و برای پیدا کردن اثری از رد پای رسول خدا صلی ‏الله ‏علیه‏ و ‏آله دست به کار شدند و یکی از بهترین کسانی را که در این کار مهارت داشت به کار گرفتند. سرانجام پس از جستجوی فراوان به غاری که در کوه ثور بود رسیدند.
به اراده خداوند، ورودی غار با تار عنکبوت پوشیده شده و کبوتری نیز در آن مکان در آشیانه ‏ای تخم گذاری کرده و آرمیده بود. دشمنان با مشاهده ‏ی این منظره به یکدیگر گفتند:
-
بعید است در این غار باشد.
-
تو میگویی بعید است. من میگویم غیر ممکن است!
-
آری راست میگوید غیر ممکن است. زیرا تار عنکبوت که صحیح و سالم است و از آشیانه‏ ی کبوتر معلوم می شود که مدت‏ هاست کسی وارد این غار نشده است.
آنها ناکام و شکست خورده از جستجوی رسول خدا صلی‏ الله ‏علیه‏ و ‏آله ناامید شدند و پیامبر صلی ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله از شر آنان ایمن گشت و به هجرت ارزشمند خود که سرآغاز دگرگونی اساسی و نوین در اسلام بود ادامه داد و این حرکت بزرگ مبدأ تاریخ اسلام قرار گرفت.
اقدام ایثارگرانه و فداکاری بزرگ حضرت علی علیه‏ السلام بر تارک تاریخ بشریت درخشید و این آیه ‏ی نورانی درباره ‏ی این شخصیت سترگ و جایگاه رفیع او نازل گشت:
«
و من الناس من یشری نفسه ابتغاء مرضاة الله...»

حق کاپی ونشر فقط با ذکر منبع مجاز است

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah