تبلیغات
نور جاویدان - پیشگیری از بیماری
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

پیشگیری از بیماری

پیشگیری از بیماری

حضرت رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم  می فرمایند: «غطوا الإناء وأوكئوا السقاء, فإن فی السنة لیلة ینزل فیها وباء , لا یمر بإناء لیس علیه غطاء , أو سقاء لیس علیه وكاء , إلا نزل فیه من ذلك الوباء». [رواه مسلم]

 «ظروف را بپوشانید، و درب مشکها را ببندید، چون در سال، یک شب وجود دارد که در آن شب وبا نازل می شود، و از روی هیچ ظرف بدون درپوش یا مشکی بدون رباط گذر نمی کند مگر اینکه در آن فرود می آید».

علوم معاصر این حقیقت را به اثبات رسانده است که پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله‌علیه‌وسلم اولین بنیانگذار اصول پیشگیری از بیماری (مخصوصا بیماری وبا و بیماریهای گوارشی) و حفظ سلامتی هستند.

این امر باثبات رسیده است که بیماریهای گوارشی در فصلهای معینی از سال بیشتر شایع هستند و هنوز هیچ گونه جواب علمی برای این مورد به ثبت نرسیده است. بطور مثال حصبه و فلج اطفال در ماههای اکتبر و سپتامبر، تیفوس (شبه حصبه) در تابستان، وبا (Cholera) در هر هفت سال و آبله در هر سه سال شیوع پیدا می کنند.

این وقایع در واقع مفسر این کلام آن حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم  است، که فرمودند:(إن فی السنة لیلة ینزل فیها وباء )«در سال شبی است که وبا در آن شب نازل می شود».  

اما نکته قابل توجه این است که پیامبر گرامی صلی‌الله‌علیه‌وسلم  با حکمت و به زیبایی کامل راه پیشگیری از آن را با سخنان گهربارشان به امت گوشزد کرده اند:

«از ذرات معلق در هوا خود را حفاظت کنید چرا که این ذرات حاوی میکروب هستند».

یکی از حقایقی که بعد از کشف «میکروسکوپ» (Microscope) به ثبت رسید، این بود که علل بسیاری از بیماریهای گوارشی ، ذرات معلق در هوا شناخته شده اند که در حدیث با کلمه «ذر» یعنی «ذرات» ، به آن اشاره شده است.

میکربها بوسیله ذرات معلق در هوا منتشر شده و باعث بیماری افراد سالم بی شماری می گردند.

تعریف کلمه «النسمة» به میکروب، به نوعی می شود گفت بهترین تعریف است. فیروز آبادی آن را در فرهنگ خود این گونه تعریف کرده است: «به کوچکترین حیوان زنده نسمه گفته می شود». و بدیهی است که میکرب دارای حیات و حرکت است.

تفسیر میکرب به «جرثوم» تعریفی غیر صحیح است چرا که بر مسمی خود منطبق نیست و جرثوم به اصل هر چیز گفته می شود مانند: ذرات چوب.

خلاصه اینکه موضوع مذکور از معجزات حضرت پیامبر گرامی صلی‌الله‌علیه‌وسلم  به شمار می روند.

حق کاپی ونشر فقط با ذکر منبع مجاز است

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah