تبلیغات
نور جاویدان - مختصر فضیلتی از ماه مبارک رمضان
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مختصر فضیلتی از ماه مبارک رمضان

مختصر فضیلتی از ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان ماه برکت است، اولین برکت اینکه خداوند (ج) قرار داده که هر نماز فرض و هر کار فرضی هفتاد برابر می شود، یک نماز فرض هفتاد برابر می شود. یعنی اینکه یک نماز با جماعت 27 درجه فضیلت دارد اگر در رمضان باشد 27 ضرب در 70 مساوی به 1890 می شود... آیا از این کرده هم فرصتی به دست خواهد آمد؟

رسول الله (ص) فرمود: خدای عزوجل می فرماید (حدیث شریف قدسی): هر عمل فرزند آدم برای اوست غیر از روزه که آن برای من است و من پاداش آنرا می دهم.

روزه سپری است (در مقابل دوزخ یا گناهان) و چون روز روزه، یکی از شما باشد باید ناسزا نگوئید، و فریاد نکشید و با کسی در گیر نشوید اگر کسی او را دشنام داد و یا با او جنگ کرد باید بگوید: من روزه دارم و سوگند به ذاتی که جان مصطفی در ید اوست همانا بوی دهن روزه دار در نزد خداوند (ج) از بوی مشک نیکوتر است. بهشت هشت دروازه دارد یکی از دروازه های بهشت نامش باب ریان است که این دروازه فقط به روزه دار باز می شود. خداوند در میدان محشر سؤال می کند، روزه داران امت محمد کجا هستند؟ هر کسی که روزه گرفته باشد دست خود را بلند می کند، و کسانیکه به دروغ دست خود را بالا کرده باشند دست شان را خورد میکنند (می شکنند) بعداً برای شان گفته می شود این است دروازه ای ریان برای شما روزه داران تا آخرین نفر که به آن در داخل می شود آن در باز است بعداً بسته می شود... دیگر اینکه ملائکه به استمرار برای روزه داران طلب آمرزش می کنند تا اینکه افطار بنماید. یزدان پاک هر شبانه روز بهشتش را پیراسته وخطاب بدان می فرماید: وقت آن نزدیک  است که بندگانی که در راه من سختی های فراوانی را متحمل شده اند بسوی تو آیند. شیاطین در این ماه به غل وزنجیر کشیده می شوند. دروازه های بهشت در این ماه گشوده می شوند و درهای دوزخ بسته خواهند شد. در این ماه شبی وجود دارد که از هزار ماه بهتر است. وچنانچه کسی آنرا از دست دهد از تمام نیکی ها محروم گشته است. در شب آخر ماه رمضان گناهان روزه داران آمرزیده می شوند. در هر شب از شبهای این ماه خداوند عده ای را از آتش جنهم آزاد می کند. کسی که رمضان را با ایمان واحتساب پاداش روزه بگیرد گناهان پیشین او آمرزیده خواهند شد. کسی که روزه داری را افطاری دهد برای او از پاداش مانند شخص روزه دار است بدون اینکه از اجر روزه دار کاسته شود. روزه دار به دو خوشحالی دست می یابد اولین خوشحالی به هنگام افطاری و دومین به هنگام ملاقات پروردگار. کسی که به روزه داری افطاری دهد این افطاری سبب آمرزیده شدن گناهانش و آزاد شدنش  از آتش جهنم خواهد شد وبرای او از ثواب مانند شخص روزه داراست بدون اینكه از اجر روزه دار كاسته شود.  گفته شد یارسول الله همه ما استطاعت ندارند روزه داری را افطاری دهند.  پیامبر فرمود: خداوند این پاداش را برای كسی می دهد كه به روزه داری مقداری شیر یا خرما دهد ویا مقدار اندكی آب به وی بنوشاند وكسی كه به روزه داری آب بنوشاند خداوند از حوض من مقداری آب به او می نوشاند كه پس از نوشیدن آن هیچگاه تشنه نخواهد شد تا اینكه وارد بهشت شود...

آنچه در بالا ذکر شد همه روایاتی از احادیث صحیح است، بخاطر کوتاهی سخن در همین جا مضمون خود را خاتمه می دهم و به یک حدیث اکتفا می کنم که پیامبر (ص) می فرماید: کسی که سخن ناحق وعمل بدان را رها نکند خدا را به خود داری وی از خوردن ونوشیدن  نیازی نیست. به امید اینکه خداوند به همه ای شما عزیزان توفیق بدهد تا حد اعظم استفاده از رمضان ببرید موفق و کامگار باشید بنده را از دعای تان فراموش نکنید.

حق کاپی ونشر فقط با ذکر منبع مجاز است

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah