تبلیغات
نور جاویدان - برخورد با دوستان خدا
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

برخورد با دوستان خدا

برخورد با دوستان خدا

انسان ممكن است در زندگی كسانی را دوست بدارد و از افرادی دوری بجوید و با آن ها دشمنی بورزد ، اما این دوستی ها و دشمنی زمانی دارای ارزش است و بار مثبت دارد كه جهتی الهی داشته باشد و بنا بر معیار و ملاك صحیحی صورت پذیرد. 

به عبارت دیگر حب و بغض باید فی الله ولله یعنی در راه خدا و به خاطر خدا باشد ، نه از روی میل ،سلیقه و هواهای نفسانی .

مومن باید از این خصیصه ی نیك یعنی محبت و تنفر در راه خدا را در خویش بپروراند و در عمل به آن بكوشد ، چرا كه در بعضی روایات «دین» چیزی تشكیل یافته از حب و بغض فی الله معرفی شده است.

حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: كسی كه با مومنی به خاطر خدا دوستی و برادری داشته باشد ، خدا درجه ای در بهشت به او می دهد كه با هیچ عمل خیری نمی توان به آن درجه رسید.

حضرت امام صادق (ع) فرمودند:كسی كه دوستی و دشمنی در راه دین و به خاطر خدا نداشته باشد ، اصلا دین ندارد.

روایت شده كه خداوند به حضرت عیسی (ع) خطاب فرمود:اگر عبادت اهل آسمان ها و زمین را انجام دهی ولی حب و بغض فی الله نداشته باشی ، آن عبادات برایت نفیی ندارد.

بلاخره در حدیثی از امام سجاد علیه السلام است كه : در روز قیامت وقتی تمام خلائق جهت حسابرسی جمع می شوند ندایی كه همه صدای آن را می شنوند بر می خیزد كه:كجایند آنها كه در راه خدا با یكدیگر دوستی می كردند ؟ عده ای سر بر آورده و می گویند:ما هستیم. به آنها خطاب می رسد كه بدون حساب وارد بهشت شوید. 

پس اصل و معیار كلی دوستی ها و دشمنی ها بایستی معیار ها اخلاقی و دینی باشد ؛ نه آراء و افكار و سلیقه ها و معیار های مادی ، نفسانی ، و حركت بر این معیار ، ضامن سعادت و عزت دنیا و آخرت است.

حق کاپی ونشر فقط با ذکر منبع مجاز است

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah