تبلیغات
نور جاویدان - كار در زندگی فردی و اجتماعی از دیدگاه قرآن
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

كار در زندگی فردی و اجتماعی از دیدگاه قرآن

خدای متعالى، انسان را برای رسیدن به كمال، یعنی مقام قرب خویش آفریده است.از آن جا كه انسان موجودی مركّب از دو بعد مادّی و معنوی است، بُعد مادّی او ‏اقتضا می كند كه با كار و تلاش، نیازمندی های خود را تأمین كند; از این رو، پروردگار عالم نه تنها امكانات لازم را در اختیار انسان قرار داده، بلكه به او خطاب ‏كرده است كه هر آن چه را در آسمان و زمین قرار دارد، برای تو، و تو را برای عبادت خود آفریدم; امّا انسان غافل، یا به نعمت های مادّی و زندگی دنیایی ‏دلخوش كرده و از اهداف والایی كه مورد رضایت آفریدگار او است بازمانده و كار را كه وسیله رسیدن به هدف است، هدف پنداشته یا راه تفریط پیموده و كار را ‏امری زاید انگاشته است; بدین سبب، بر آن شدیم كه كار در زندگی فردی و اجتماعی را از دیدگاه قرآن بررسی كنیم تا به راه حل هایی برای رهایی از دنیازدگی و ‏ترك دنیا، یعنی افراط و تفریط هر دو، دست یابیم.مباحث مورد نظر در هشت فصل ارائه شده است:‏ فصل اوّل، كلیات تحقیق است. فصل دوم، به نگرش كلّی قرآن درباره انسان، دنیا و كار اشاره دارد. فصل سوم، انواع كار را با دید ارزش مطرح كرده است. فصل ‏چهارم، به الگوهای كار اختصاص داده شده و نمونه هایی از كارها را كه در قرآن آمده، در یك تقسیم بندی كلّی بیان كرده است. مباحث فصل پنجم چون بیشتر ‏جنبه انگیزشی دارد، تحت عنوان اشتغال به كار و موانع آن مطرح شده است.در فصل ششم، نیّت، كمّ و كیف كار و به طور كلّى، آداب و مقرّرات كار تشریح شده، ‏و سرانجام فصل هشتم، نتیجه مباحث مطرح شده را ارائه داده است.در این پژوهش به این نتیجه رسیدیم كه قرآن كریم، از طرفی انسان را به برخورداری از نعمت ‏های الهی تشویق می كند، و از طرف دیگر، برای جلوگیری از طغیان انسان، محدودیت هایی را قرار داده است. برخی از حدود الهی تكوینی است كه به ربوبیت و ‏رزّاقیت پروردگار عالم بر می گردد و بر این اساس، توسعه و تنگناهایی در زندگی پدید می آید، و بعضی تشریعی است كه در قالب حلال و حرام بیان شده ‏است.از آن جا كه انسان موجودی مختار است، انگیزه های او در كار و زندگی تعیین كننده مسیر زندگی او است; بدین سبب، قرآن انسان را تشویق می كند تا به ‏انگیزه های متعالی روی آورد و بر این اساس، راه زندگی را بپیماید.‏ ‏ در این باره، به مجموعه ای از آداب بر می خوریم كه در شكل دهی زندگی كاری و غیركارى، نقش اساسی دارد.از دیدگاه قرآنى، نه آثار كار به آثار مادّی منحصر ‏است و نه صرفاً از طریق كار می توان مشكلات مادّی را برطرف كرد; بلكه از طرفى، انسان برای گذران زندگی خود و جامعه به كار و تلاش نیاز دارد، و از طرف ‏دیگر، عوامل غیركارى، بر زندگی مادّی و معنوی انسان مؤثّرند. اعمال شایسته و ناشایست انسان ها نیز از جمله این عوامل هستند.آن چه از دیدگاه قرآنى مطلوب ‏است، زندگی در حدّ عفاف و كفاف است كه برخورداری از آن، سبب می شود تا انسان از شرّ كاستی و فزونی نعمت مادّى، هر دو در امان باشد.

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah