تبلیغات
نور جاویدان - اهمیت شناخت قرآن
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اهمیت شناخت قرآن

نجیب الله

     سپاس و ثنای بی‌حد و بی‌انتها خداوند علی اعلی را كه بر ما منّت نهاد و با نزول آیاتی روشنگر و راهنما زمینهٔ نجات ما از ضلالت و اتصال به حضرتش را بر ما ممكن نمود.

   تشكر بیكران ،خداوند توانا را كه آیات شریفه‌اش را صیانت و حفاظت فرمود،تا امكان دستیابی تمامی انسان‌ها تا قیامت به این انوار قدسی همواره فراهم باشد،و از این چراغ روشنگر در ازمنهٔ دوران بهره گیرند… و حمد مخصوص او را كه بر این آیات،آورنده‌ای امین و مایهٔ رحمةً للعالمین یعنی حضرت خاتم النبیین(ص) و خاندان پاكش را در راه تبیین معارف قرآن و اساس دین تعیین فرمود.

     پس بر ماست كه این نعمتِ گران را،قدر دانسته و در راه فراگیری،ترویج و تكریم آن از هیچ كوششی فروگذار نكنیم؛امّا براستی اگر بخواهیم قرآن را در حدّ منزلت ارج نهیم، چه باید بكنیم؟

لازمهٔ تكریم هر چیزی شناخت و پی بردن به ویژگی های آن چیز است.

     قرآن را نیز اگر به واقع بشناسیم«كه برترین گفتار،بهار دل‌ها و شفای سینه‌ها و سرچشمهٔ علوم است و راه سامان دادن كارها در آن است»،1 بیش از آنچه امروز آن را ارج می‌گذاریم قدر و منزلت آن را می‌دانیم،و در بكارگیری دستوراتش تعجیل خواهیم نمود.

     پر واضح است تا وقتی انسان چیزی را نشناسد برای آن نیز قدر و منزلتی قائل نیست؛اگر شما فلزی در دست داشته باشید و ندانید آن فلز«طلا» یا «آهن» است چه می‌كنید؟شاید بی‌تفاوت و بی‌اهمیت،آن را كناری بیندازید و بی‌اعتنا رد شوید،امّا اگر «شناخت» حاصل كنید كه آن فلز مثلاً طلا است،آیا باز هم آن را دور می‌اندازید؟!

      اگر قرآن را نیز در حدّّ امكان و توان بشناسیم و به معجزات مختلف ظاهری و باطنی آن پی ببریم،آن را همچون گوهری گرانقدر صیانت می‌كنیم و از جانمان عزیزتر می‌داریم،پس مطالعه كنیم،بیندیشیم و به عیان ببینیم كه قرآن همیشه داروی شفابخش است و راه درمان دردهاست، و قرآن همیشه و حتی در عصر اتم و پیشرفت علم بشری معتبرترین كتاب علمی و مایهٔ تحیّر و تعجب دانشمندان جهان است.2

      جوانان ما باید ببینند و بر خود ببالند كه پیرو قرآنی هستند كه «همه چیز در آن است».3

آنچه امروز  به عنوان رشد علمی و تكنولوژیك در جهان مطرح است،ذرّه‌ای از اشارات قرآن مجید است كه بیش از هزار سال قبل بر بشر عرضه گردیده است.4

     ای عزیز هر چه را كسی برای ما به یادگار گذارد،آن را پاس می‌داریم و حفظ می‌كنیم و به هیچ  قیمتی نمی‌فروشیم تا آن كه در آخرین لحظات عمر به امانتدار باوفایی بسپاریم.قرآن شریف نیز یادگار بزرگ پیامبر مكرّم ماست كه حضرتش نیز بدان و به عترت پاك خویش(ع) تأكید فراوان فرمودند.5 سؤال این است كه ما چگونه این یادگار ارزشمند را صیانت نموده‌ایم و چگونه باید بنماییم؟

      ما باید قرآن را به عنوان بزرگترین و ارزشمند‌ترین یادگار ماندنی برای بشر،ضمن تكریم،تبلیغ،ترویج،تعلیم و تعلّم پاس بداریم و در راه پیاده نمودن دستوراتش از هیچ تلاشی فرو گذار نكنیم.

به بیان بزرگان، بهترین دوست، كتاب خوب است؛سؤال این است كه در بیان كتب مفید چه كتابی از همه بهتر و درجهٔ اعتبار آن بالاتر است؟

        راه پی بردن به جواب این سؤال در این است كه بهترین و آگاه‌ترین و دانشمندترین مؤلف را بشناسیم و آن وقت قدر مسلّم،كتاب تألیف یافته او بهترین كتاب خواهد بود.

       مؤلف قرآن مجید، خداوندِ عالمِ به كلّ شیء،یعنی بهترین و بالاترین آگاهان،خداوند ارحم الرّاحمین و دلسوزترین راهنمایان است؛نتیجه این كه قرآن می‌بایست به عنوان بهترین دوست در زندگی مسلمانان از جایگاه و منزلت خاصّ خود برخوردار باشد،تا ما نیز از یك زندگی سعادتمندانه و سالمی بهره‌مند شویم.به عبارت دیگر می‌بایست، عملاً زندگی ما منشعب و مطابق با دستورات و فرمول‌های قرآنی باشد.

       از آنجا كه انسان در راه رسیدن به كمال و سعادت محتاج یك برنامهٔ دقیق و بی‌نقص است،خداوند سبحان با لطف بی‌انتهایش،این برنامه را در قالب كتاب مقدس قرآن كریم،در اختیار ما مسلمانان نهاده است.پس انسان به جهت این كه فارغ از این برنامه،هرگز نمی‌تواند به راه مستقیم هدایت شود،لذا ناگزیر از تمسّك و توسل به این برنامه خواهد بود.

       پس بیاییم با اراده‌ای مستحكم و مصمّم،قدم در راه انس روزافزون با قرآن عزیز گذاریم،تا هر روز از سعادت بیشتری بهره‌مند باشیم.

ــــــــــــــــــــــــــــــ

1.نهج البلاغه،خطبهٔ 158، جامع الاخبار و الآثار، ج 1، ص 211.

2.تاریخ عمومی.آلبر ماله؛آیات قرآن،الاشتهاردیّة؛پنجگام،دكتر مجذوب صفا؛تفسیرنمونه،ج 1.

3.اشارهٔ به آیهٔ «ما فرطنا فی الكتاب من شیء» ما در قرآن از هیچ چیز فروگذار نكردیم(سورهٔ انعام،آیهٔ 38).

4.جهت مطالعه بیشتر در این زمینه ر.ك:تاریخ قرآن، سید محمد باقر حجتی؛دانستنی‌های قرآن، مصطفی اسرار.

5.اشاره به حدیث معروف و متواتر ثقلین.

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah