تبلیغات
نور جاویدان - حقوق اسلامى
نور جاویدان
کامیابی دنیوی و اخروی در اسلام و فقط و فقط اسلام

50 دلیل برای رد مسیحیت

 

این نام کتابی می باشد که شما مسلمانان میتوانید با خواندن ان در یابید که مسیحیت چه مشکلات اساسی دارد . در این کتاب به صورت در باره ی دین مسیحیت بحث شده است . امیدوارم با خواندن ان به معلومات خود بافزایید. من این کتاب را برای شما اینجا قرار دادم و می توانید به راحتی دانلود کنید.

50 دلیل برای رد مسیحیت( دانلود)

 

 

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

حقوق اسلامى

س: آیا احكام اسلام همه مسائل زندگى را دربر مى گیرد؟

ج: آرى، اسلام براى همه جنبه هاى زندگى انسان احكامى مقرر فرموده است، و احكام اسلام در نهایت دقت و تناسب و هماهنگى وضع شده است.

اسلام براى هر موضوع كوچك و بزرگى كه به زندگى انسانها مربوط مى شود، مقررات ویژه اى دارد. كتاب جواهرالكلام در فقه اسلام، محتوى نزدیك به شصت هزار (60000) قانون شرع مقدس اسلام است كه از كتاب، سنت، اجماع و عقل استنباط شده است.

س: حقوق اسلام شامل چه مباحثى است؟

ج: فقه اسلام به كلیه مسائل مربوط به زندگى انسان ارتباط پیدا مى كند و براى كلیه موارد اعم از جزئى و كلى احكام و مقرراتى دارد از جمله:

ـ احكام معاملات: خرید و فروش، رهن و اجاره.

ـ احكام زراعت: زمین، كشاورزى، آبیارى.

ـ احكام قضاوت: دادرسى، گواهى دادن، دادخواهى، مصالحه.

ـ احكام ازدواج و طلاق، ارث و وصیت.

ـ احكام جنایات، دیات، حدود شرعى، قصاص.

ـ احكام ضمانت، عاریه، ودیعه، حواله.

ـ احكام صلح و جنگ، پیمانها و دیگر امور مربوط به كشوردارى.

س: چگونه چنین چیزى ممكن است كه قوانین و مقرراتى كه چهارده قرن پیش وضع شده است، با نیازهاى امروزى بشر منطبق باشد و راه حل مشكلات دنیاى امروز باشد؟

ج: پیش از این (در فصل اول كتاب) گفتیم كه اسلام یك دین آسمانى است و براى هدایت همه افراد بشر آمده است و از آنجا كه علم الهى به گذشته و آینده بشر احاطه دارد، اسلام نیز مى تواند برنامه زندگى انسانها تا ابد باشد. مگر شما نمى گویید در قانونهاى زمینى و بشرى تحول جوامع و تكامل انسانها در نظر گرفته شده و آینده نگرى هایى صورت گرفته است؟ ما هم مى گوییم خداوند متعال به مراتب بهتر از حقوقدانان شما توانسته آینده بشر و تحولات جوامع بشرى را در تشریع قوانین در نظر بگیرد.

اسلام دو نوع قانون دارد:

1 ـ قوانین موضوعى كه هیچ زمان و مكانى قابل تغییر نیستند مانند این قانون: (شرابخوارى حرام است).

2 ـ قوانین كلى كه در هر زمان و مكان قابل پیاده شدن است، مانند این قانون: (استعمال هرنوع ماده مست كننده اى حرام است).

روى هریك از مسائل اجتماعى امروزه كه انگشت بگذارید. اگر اسلام بخصوص در باره آن حكمى نداشته باشد، حتماً مشمول یك قانون كلى فقه اسلام خواهد بود.

س: مثلاً، در مورد بانك و بیمه و سلاح هاى اتمى چه مى گویید؟

ج: براى كسى كه اطلاع مختصرى از فقه اسلام داشته باشد جواب این سئوال روشن است:

ـ بانك محلى است براى انجام امورى از قبیل حواله، ضمانت، وام بازرگانى، ودیعه و ربا كه همه در فقه اسلام مورد بحث قرار گرفته اند و اسلام به بیان همه اطراف و جوانب این موضوعات پرداخته است.

ـ بیمه مشمول آیه شریفه (یا ایهاالذین آمنوا اوفوا بالعقود)(1) است كه هرگونه قراردادى را معتبر اعلام داشته و اجراى مفاد قرارداد را براى اهل ایمان واجب گردانیده است.

ـ سلاحهاى اتمى هم اگر براى دفاع لازم باشد، مشمول این قانون كلى اسلام است كه در قرآن كریم آمده است: (واعدوا لهم ما استطعتم من قوة)(2) و به موجب آن مسلمانان موظف شده اند كه خود را از هر حیث در برابر دشمنان اسلام مجهز سازند.

 

1 ـ سوره مائده: آیه 1. 

2 ـ سوره انفال: آیه 60.

درباره وبلاگ

این بلاگ دارای مطالب مذهبی، کتب اسلامی، اعجاز قرآن، ترتیل و تلاوت قرآن کریم، دانلود های رایگان اسلامی، تصاویر اسلامی، معلومات در باره امامان و پیامبران، احادیث، اذکار و غیره مطالب به در بخور میباشد.
مدیر وبلاگ : نجیب الله ارغستانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر تان بهترین دین كدام است؟

نویسندگان

Najeeb ullah